close [X]

Lacrosse

Lacrosse 2017 Preview

Lacrosse Team

2017 Roster

# PLAYER GRADE # PLAYER GRADE
46 Allstatt, Erik 10   Peats, Sam 10
3 Beaver, Andrew 9 39 Pohovey, Ben 9
10 Buckel, Michael 10 19 Ramos, Nick 11
23 Callon, Ben 10 11 Rodriguez, Zack 10
40 Davis, Campbell 12 52 Romano, Vinny 11
  Davis, Malachy 9 6 Saylor, Antonio 10
28 Freeman, Garret 10 42 Schiefelbein, Evan 11
48 Gangstad, Andrew 9   Sizemore, Joe 9
34 Glowner, Jacob 10 9 Spayd, Brock 10
31 Hoffman, Nolan 10   Sprinkle, Cauy 11
43 Hunt, Todd 9 41 Stevenson, Cole 10
13 Johnson, David 10 7 Tichenor, John 11
12 Krajcir, Stephen 10 32 Van Auken, Nicholas 10
22 Lewis, Dylan 10 21 Viduya, Patrick 10
15 Madden, Joseph 9 24 Walsh, Christopher 11
30 Minor, Dalton 11 14 Wampler, Brent 11
2 Nguyen, Curtis 12      

 

Coaching Staff
Varsity Head Coach Sean Cross
JV Head Coach AJ Ablog
Assitant Coaches

Mike Hoffman
Vinny Romano
Mark Boillotat
Will Gemmel

Strength and Conditioning Coach Jerry Clark

 

Administrative Staff
Booster Club President & Game Day Operations Kevin Johnson
Financial Manager Matt Tuohy
Public Announcer / Media Relations / Parent Liaison Tim Bowman
Team Videographer Dave Cleveland
Team Photographer Angie Romano
Scorekeepers Steve Dugan, Pat Soller

Today's Events

General (0)

No events were found.

View General Calendar

Athletics (3)

  • (F) Basketball (Girls) - Center Grove (HOME)
    Time: 6:00 pm
  • (V) Bowling (Boys) - Shelbyville at Blue River Bowl (AWAY)
    Time: 4:30 pm
  • (V) Bowling (Girls) - Franklin Central at Blue River (AWAY)
    Time: 4:30 pm
View Athletics Calendar

Service (10)

  • HOPE - Joy's House
    Time: 3:30 pm
  • St. Barnabas Aftercare
    Time: 3:30 pm
  • Little Rebels Daycare
    Time: 3:00 pm
  • OLG Extended Care
    Time: 3:30 pm
  • St. Jude Aftercare Program
    Time: 3:15 pm
  • Nativity Childcare
    Time: 6:15 pm
  • Making Memories Daycare and Preschool
    Time: 3:15 pm
  • St. Mark Basketball Tournament
    Time: 5:30 pm
  • HOPE - Good House
    Time: 4:00 pm
  • Nativity Childcare
    Time: 6:15 pm
View Service Calendar

Co-curriculars (6)

  • Euchre Club
    Time: 3:15 pm
  • Archery Club
    Time: 4:30 pm
  • Tabletop Gaming Club
    Time: 3:15 pm
  • Mock Trial Teams
    Time: 6:00 pm
  • Speech Team
    Time: 3:30 pm
  • Robotics Club
    Time: 3:10 pm
View Co-curriculars Calendar

Fine Arts (0)

No events were found.

View Fine Arts Calendar