close [X]

2017 Softball Rosters

Varsity

Varsity Softball

No. Name Grade Pos.
1 Adrian Daves Junior C
2 Amelia Banister Junior OF
3 Amanda Prather Sophomore SS
4 Samantha Curtis Junior OF
5 Maddie Faust Senior OF
7 Grace Matthews Junior OF
9 Jen Smith Junior IF
11 Jordan Jenkins Junior P/IF
12 Scout Leffler Junior UTL
13 Abby Hickson Senior C
14 Lauren Fey Junior 2B
15 Sierra Holtsclaw Junior C
17 Madison Stone Junior P/OF
18 Amber Linton Freshman P/IF
19 Katie Hiatt Sophomore UTL
Head Coach: David Lauck
Asstistant Coaches: Jennifer Rosenberry, Maria Poteet
Managers: Caroline Armbruster, Alexis McKeand

JV

No. Name Grade Pos.
4 Emma McAllen Freshman UTL
5 Ellie Hammerschmitt Freshman OF
6 Jillian Stafford Sophomore OF
7 Katie Hiatt Sophomore P
8 Isabelle Blackwell Freshman IF
9 Molly Sinovic Sophomore OF
10 Ally Dwyer Sophomore C/IF
13 Sophia Colmenero Freshman OF
14 Sam Payson Sophomore P/IF
15 Olivia Lauck Sophomore IF
17 Alissa Farabaugh Sophomore IF
18 Jada Moran Sophomore UTL
20 Cassie Hofmann Sophomore UTL
JV Coaches: Rick & Dawn Burkhardt
Manager: Autumn Peoni

Freshman

No. Name Pos.
2 Gabby Donahue
5 Chelsie Stuck
6 Hannah Oelschlager
7 Noelle Sulit
11 Tina Buckel
12 Taylor Pluntz
14 Trinity Gleitz
15 Meredith Mader
16 Sydney Silcox
17 Olivia Hornek
18 Maddie Aldrich
19 Alexa Keller
Freshman Coach: Joe Mulinaro
Manager: Emily Mulinaro

Today's Events

General (2)

  • Guidance - Last day for a second semester schedule change without a WP/WF
    Time: All Day
  • Lunch Mostaciolli & meatballs/ Cheeseburgers
    Time: All Day
View General Calendar

Athletics (2)

  • (F) Basketball (Boys) - Beech Grove (HOME)
    Time: 7:30 pm
  • (F) Basketball (Girls) - Greenwood (HOME)
    Time: 6:00 pm
View Athletics Calendar

Service (5)

  • OLG Extended Care
    Time: 3:30 pm
  • Making Memories Daycare and Preschool
    Time: 3:15 pm
  • St. Jude Aftercare Program
    Time: 3:15 pm
  • St. Barnabas Aftercare
    Time: 3:30 pm
  • HOPE - Joy's House
    Time: 3:30 pm
View Service Calendar

Co-curriculars (6)

  • Pro-Life Club
    Time: 3:00 pm
  • Speech Team
    Time: 3:30 pm
  • ASL Sign Language Club
    Time: 3:10 pm
  • Archery Club
    Time: 4:30 pm
  • Tabletop Game Club
    Time: 3:15 pm
  • Mock Trial Teams
    Time: 6:00 pm
View Co-curriculars Calendar

Fine Arts (0)

No events were found.

View Fine Arts Calendar